Leinster Juvenile 40/20 Semi-finals

posted 25 Feb 2014, 03:06 by ger doyle

Offaly / Laois / Meath / Westmeath v Kildare / Kilkenny   


Friday 28th. At 7:30pm


At Monavea.


  1. GU16S Avril Deegan (Ls) v Aoife Holden (Kk)


  1. GU12D  Maeve  Deegan/Aoife Brophy (Ls) v Noelle Dowling /Roisin Foley(Kk)


  1. BU12D Tiernach Doheny /Conor Delaney (Ls) v Jamie Maher / Jack Doyle (Kk)


  1. BU13D Billy McEvoy / Padraig Walsh (Ls) v Billy O’Neill / Jack Buggy (Kk)




Saturday March 1st 11:00am


At Leixlip.


  1. BU16S Patrick Browne (Mh) v Kevin Diggins (Ke)


  1. BU16D Peter Smith/Joe Stewart (Mh) v Roy Cullen / Conor Murphy (Kk)


  1. GU14D Emily Sheridan Fox / Sarah Gillick (Mh).v Molly Dagg /Niamh Spence (Ke)


  1. BU16D Peter Smith/Joe Stewart (Mh) v Roy Cullen / Conor Murphy (Kk)


At Monavea.


  1. GU12S Ciara Murtagh (Oy) v Roisin O’Keeffe (Kk)


  1. GU13S  Sian Cooke (Oy) v Jade Tracey (Ke)


  1. GU13D  Molly Connor / Lauren McGuigan (Ls)  v Rebecca Roche / Laura Foley (Kk)


  1. GU14S Dearbhil O’Keefe (Kk) v Leah Doyle (Ke)


  1. GU17S  Erin O’Meara (Oy) v Eilish Regan (Kk)


  1. BU12S  Ciaran Burke (Ls) v Kyle Dunne(Kk)


  1. BU13S  Shane Murtagh (Oy) v Jack Holden (Kk)



At Clogh.


  1. GU15S Emily McGuigan (Ls) v Sorcha Delaney (Kk)


  1. GU15D  Louise Walsh/ Eimear Dunphy (Ls) v Margaret Purcell/ Kym Ryane (Kk)


  1. BU14S  Conor Mulhall(Ls) v Ciaran Cooney (Kk)


  1. BU14D Eoghan Doheny/ Padraig Dunne (Ls) v Eoin Brennan / Robert Dowling (Kk)


  1. BU15S Padraig Delaney (Ls) v Conor Condon (Kk)


  1. BU15D Liam O’Neill /Evan Deegan (Ls) v Eoin Regan / Cathal Barry (Kk)


  1. BU17S David Doheny (Ls) v Sean Carey (Kk)


  1. BU17D  Jordan Hart / Raymond Nolan (Oy) v Mark Purcell / David Doyle (Kk).



Saturday 01/03/2014 at 12 noon.


Dublin / Louth / Carlow/ Wexford / Wicklow / Wexford                   


At Coolboy Court 1.  


  1. GU12S   Maxime Byrne (Wx) v Aishling Curry (Ww)


  1. GU13D  Sinead Hayden / Laura Donovan (Cw) v Ciara O’Connor / Leanne Boland


  1. GU17S  Meabhdh Ní Dhalaigh (Dn) v Courtney Browne (Wx)


  1. BU14S Sean Faulkner (Lh) v Todd Hynes (Wx)


  1. BU14D Sean Flanagan / Hugh Prendergast (Dn) v Colm Parnell / Ciaran Power (Wx)


At Coolboy Court 2.


  1. BU15S  Ben Devlin (Lh) OR Tom Mulvey (Dn) v Aidan Walsh (Wx)


  1. BU15D Aaron Dolly / Thomas Leen (Dn) v Anthony Butler / Patrick Boland (Wx)


  1. BU16S  Mark McCullough (Lh) v Daniel Kavanagh (Wx)


  1. BU16D  Ciaran Flanagan /Michael Varley (Dn) v Thomas Hall / Liam Rossiter (Wx)


  1. BU17D  Killian Prendergast / Eoghan Flanagan (Dn) v Darren Murphy / Daniel Kelly (Wx)


  1. BU12D Eoin Leen / Daragh Schmidt (Dn) v Diarmuid Moore / Josh Kavanagh (Wx)


  1. BU13S  Stephen Jordan (Dn) v Richard Browne (Wx)


Bord na mBun Scoil Tied.


U12S  Sean Windsor (Dn) v Richard Lawler (Wx)


BU13D Cormac O’Brien / Eoin Hosey (Cw) v  Josh Mahon / Cian Kehoe (Wx)


Comments