Leinster Juvenile Finals Weekend October 2/3/4

posted 23 Sep 2015, 03:56 by Martin Lalor

Friday / Saturday / Sunday        October 2nd, 3rd,4th 

 

LEINSTER FINALS                       at: Times & Venues to be Confirmed

 Girls

U12S      Elisha Browne (Meath) or Amy Brennan (Kilkenny) v Jodie Keeling (Wexford)

U12D     Sonta Jackson/Cliodhna O'Shea (Kilkenny) v Shauna Owley/Danielle Kinsella                                (Wexford)                                            

U13S      Kelly Ann Ryan (Kilkenny) v Niamh Miller (Wexford)

U14S      Emily Sheridan (Meath) or Leah Doyle (Kildare) v Laura Donovan (Carlow) or

               Cliodhna O'Connell (Wexford)

U15S      Dearbhail O Keeffe (Kilkenny) v Cora Doyle (Wexford)

U15D     Ava Brennan/Kym Ryan (Kilkenny) v Lauren Flanagan/Leanne Boland (Wexford)

U16S      Molloy Dagg (Kildare) v Holly Hynes (Wexford)

U13D     Lauren Grace/Nichole Dowling (Kilkenny) 

U14D     Noelle Dowling/Rosin O' Keeffe (Kilkenny) Leinster Nominated

U16D     Sorcha Delaney/Margaret Purcell (Kilkenny) Leinster Nominated

U17S      Catriona Lawlor (Kilkenny) Leinster Nominated

U17D     Cora Delaney/Aoife Walsh (Kilkenny) Leinster Nominated

 

 Boys

U12S     Sean Purcell (Kilkenny) v Mark Doyle (Wexford)

U12D    Adam  O'Shea/Sean Barron (Kilkenny) v Ben Keeling/Conor Murphy (Wexford)

U13S     Jack Doyle (Kilkenny) v Cian Browne (Wexford)

U13D    Eoin O'Brien/Pauric Foley (Kilkenny) v Dean O'Neill/Tommy Connors (Wexford)

U14S     Daniel Farrelly (Meath) or Jack Holden (Kilkenny) v Reece Reilly (Longford) or            Glen Murphy (Wexford)

U14D    Kyle Dunne/Billy O'Neill (Kilkenny) v Eoin Hosey/Cormac O’Brien (Carlow) or Jack Murphy & Páidí O'Shea (Wexford)

U15S     Eoin Brennan (Kilkenny) or Karl Rowe (Meath) v John McKenna (Dublin) or

              Colm Parnell (Wexford)

U15D    Eoghan Doheny/Padraic Dunne (Laois) or Michael Power/Robert Dowling (Kilkenny) v Neil Donnelly/Eoin Cooney (Dublin) or Ciaran Power/William Murray-Byrne (Wexford)

U16S    Joseph Stewart (Meath) or Aidan Barry (Kilkenny) v  Ben Devlin (Louth) or

             Adam Hanrahan (Wexford)

U16D    Ciaran Cooney/Conor Murphy (Kilkenny) v Caolán Ó Rághallaigh/Aidan Brady  (Longford) or Anthony Butler/Patrick  Boland(Wexford)

U17S     Patrick Browne (Meath) or Kevin Diggins (Kildare) v 

              Jack McCarthy (Westmeath) or Ciaran Busher (Wexford)

U17D    Cathal Barry/Eoin Regan(Kilkenny) v Liam Rossiter & Laurence Dunne (Wexford)

Comments