Fixtures‎ > ‎60x30 County Juvenile‎ > ‎

Revised U13B Doubles Tournament

posted 13 Jul 2016, 13:24 by Martin Lalor   [ updated 23 Dec 2016, 09:49 ]

                          Comórtas 60 x 30 na nÓg

                      A chur chun cinn of Coiste Liathróid Laimhe  

                                                       agus

                     Cuman Lúchcleas Gael Cill Chainnigh


                                                 'Bí ag Imirt'

                                                       Saturday July 16th

 

Club

Players

Group 1

Mullinavat

George O'Connor

James Shanahan

Kilfane

Allan Kelly

Sean O'Keeffe

Kells (B)

Harry Delaney

Ciaran Phelan

Talbots Inch (A)

Noah Manogue

Andrew Brennan

Group 2

Goresbridge

Joe Healy

Aaron Hosey

Kells (A)

Padraig Lennon

Ryan Grace

Windgap (B)

Jamie Joy

Zak Kennedy

Talbots Inch (B)

Mick Carroll

James Carroll

Group 3

Clogh (B)

Dominic Bolster

Ptr

Windgap (A)

Adam O'Shea

Blade O'Gorman

Kells (D)

John O'Brien

Adam O'Sullivan

Group 4

Mothel

Noah Bourke

Donal Kealy

Talbots Inch (C)

Charlie Delahunty

Rory O'Connor

Clogh (A)

Luke Flanagan

Michael Brennan

Kells (C)

Matthew O'Sullivan

Connor Brett

 

 

Girls

Kells A: Grace Murphy / Ava Murphy

Kells B: Rachel Doherty / Nadine Brennan

Clogh:

Mullinavat: Diereann Knox / Cliodhna Walsh

 

At Talbots Inch

11.00am

Group 1

Kilfane  v  Kells (B)

11.15am

Group 1

Mullinavat v Talbots Inch (A)

11.30am

Group 2

Kells (A)  v  Windgap (B)

11.45am

Group 2

Goresbridge v T. Inch (B)

12noon

Group 1

Mullinavat  v  Kells (B)

12.15pm

Group 1

Kilfane v  Talbots Inch (A)

12.30pm

Group 2

Goresbridge  v  Windgap (B)

12.45pm

Group 2

Kells (A) v  Talbots Inch (B)

1.00pm

Group 1

Mullinavat  v  Kilfane

1.15pm

Group 1

Kells (B) v  Talbots Inch (A)

1.30pm

Group 2

Talbots Inch(B)v Windgap(B)

1.45pm

Group 2

Kells (A) v  Goresbridge

2.00pm

Girls

Kells (A)  v  Kells (B)

2.10pm

Girls

Mullinavat v Clogh

2.20pm

Girls

Clogh  v  Kells (B)

2.30pm

Girls

Mullinavat v Kells (A)

2.40pm

Girls

Mullinavat v Kells (B)

2.50pm

Girls

Clogh  v  Kells (A)

3.00pm

S/F A

Winner Group 1  v  Winner Group 3

3.15pm

S/F B

Winner Group 2  v  Winner Group 4

3.30pm

Girls Final

3.45pm

Final

Winner SF A  v  Winner SF B

 

 

 

 

 

 

At Clogh

11.00am

Group 3

Clogh (B)  v  Kells (D)

11.15am

Group 4

Talbots Inch (C)  v  Clogh (A)

11.30am

Group 4

Kells  (C)  v  Mothel

11.45am

Group 3

Kells (D) v  Windgap (A)

12noon

Group 4

Talbots Inch (C)  v  Kells  (C)

12.15pm

Group 4

Clogh (A)  v  Mothel

12.30pm

Group 3

Windgap (A)  v  Clogh  (B)

12.45pm

Group 4

Talbots Inch (C)  v  Mothel

1.00pm

Group 4

Kells  (C)  v Clogh (A)

 

·       Format: will be round robin                                                                                                     

·      Full Handball Rules Apply                                                                                                                           

·       Match: 2 x 11 ace games                                                                                                        

·       1 point per game.                                                                                                                        

·       In the event of tie places after RR, agg aces will decide placing’s

·       Ball: New Challenger 3 (Green ball)                                                                                       

                                                                                                                                                                                   

 

 

 

Comments